Minu unistuste päev

Mark'i unistuste päev

Mark'i suurimaks sooviks oli juhtida uut trammi nr 3!

Marki huvitab kõik transpordiga seonduv, kuid tema suureks ja väga kindlaks unistuseks oli juhtida uut trammi ja just trammi nr 3!

Marki päev toimus päikeselisel märtsi laupäeval. Esmalt tutvustati Markile Tallinna Trammipargi depood, kus trammid puhkavad ja toimub nende hooldus ning vajadusel ka remont. Mark nägi ka trammi pesulat, kus olid suured pesuharjad. Edasi jätkus ringkäik trammimuuseumis, kus Mark tutvus trammipargi ajalooga. Muuseumis sai Mark proovida vanu kompostreid, näha muuhulgas rahalugemismasinat ja fotosid trammiliikluse arenguloost ning poseerida kunagise kontrolöri ja trammijuhi vormiriietuse taustal.

Päev jätkus uues CAF trammis nr 3, kus Mark sai istuda juhi kabiinis koos juhiga, sõita läbi linna, vajutada nuppe, et peatustes uksi avada ning küsida juhilt erinevaid küsimusi trammide ja liikluse kohta. Tallinna Trammipark andis Markile sõitmiseks päris personaalse trammi, mis tegi ringi Kadriorgu ainult Marki päeva osalistega!!! Trammi juhtimine usaldati kogenud ja pikaajalise staažiga trammijuhi kätte, kes õpetas ja näitas Markile, kuidas toimub trammi juhtimine.

Pärast trammiga sõitu sai Mark kingituseks oma isikliku minitrammi (ja veel õigetes värvides), mille üle oli poisil ütlemata hea meel. Lisaks rõõmustasid teda ka Lotte kommid, mis on ühed tema lemmikud!

Päev lõppes Lotte kohvikus, kus Mark sai ema ja isaga lõunatada, Lottega koos pilti teha ja mängunurgas uudistada.


TAGASISIDE: 

"Suur tänu teile kõigile, kes organiseerisid Marki unistuste päeva! Kõik oli märkimisväärne! Mark jäi väga rahule, et ta sai sõita trammijuhi kabiinis ja juhi koha peal. Kingituseks saadud mängutramm ja kommid meeldisid talle samuti . Mark nautis ka Lotte kohvikus veedetud aega, kus sai mängida ja keha kinnitada.

Koju jõudes oli Mark väga heas tujus. Kui laps on õnnelik, on ka tema vanemad õnnelikud! Suur tänu ka fotograafile ilusate piltide eest!" Marki ema Larissa


VABATAHTLIKUD:  Kaari Lainevool, Anu Elmi, Kristina Jüriado, Merle Tühis

Toetajad