Minu unistuste päev

Marite unistuste päev

Marite unistuste päev keerles ümber kassipoegade, meisterdamise, tantsimise, hüppamise ja Lotte :) 

Marite unistuste päeva juhatas sisse savimassi voolimise töötuba Käsitööstuudios Teeme TeistMoodi. Stuudio lahke perenaise Jaanika juhendamisel voolis kogu seltskond savist aluseid, kuhu sai sisse pressida erinevaid meelepäraseid kujundeid. Maritele meeldib meisterdamine ning tema südame võitsid kohe kiisud ja mõmmid. Kiisusid ja mõmmisid sai tüdruk templina teha nii savile kui paberile. Stuudiost lahkus tüdruk uhke kingikotiga, kus leidus erinevaid värve ja meisterdamistarbed ning nukunõud, kuhu saab peale maalida.

Kassi teema jätkus, kuid nüüd juba päris kiisudega. Tõime käsitööstuudiosse kolm imearmsat pooleteise kuust valget kassipoega. Marite nautis kiisudega mängimist, nende silitamist ja kallistamist ning ilmselgelt oleks hea meelega kassikesed koju kaasa võtnud.

Marite armastab mänguköögis askeldada, kuid päris oma kööki tal veel ei olnud. Pärast kiisudega müramist andsime Maritele üle kingituse – toreda värvilise mänguköögi mänguasjafirmalt Karupoeg Puhh.

Edasi suundusime RoosiKodu stuudiosse, kus meid ootas tantsuõpetaja Gerda, et Maritele tantsu õpetada ja koos tantsida. Igal õigel tantsijal on seljas uhke seelik ja kõigepealt andsimegi Maritele kingitusena üle imeilusa koheva roosa seeliku Petti Preililt, kauni peapaela ja lilledega klambrid. Seelik seljas ja peapael peas, võis tants alata. Suured peeglid, hubane tantsusaal ja enda täispikkuses peegelpilt olid nii lummavad, et tüdruk soovis ise tantsu ette näidata. Kordamööda Marite ja siis tantsuõpetaja eestantsimisel veedeti meeleolukas, rõõmu ja naeru täis tantsutund rütmika muusika saatel.

Peale tantsutundi oli käes lõunasöögi aeg Lotte kohvikus. Kohale jõudes suundus Marite otsejoones mängunurka. Lotte ema Anna korraldas lastele vahvaid mänge ja tüdrukul oli väga lõbus. Magustoiduks toodi lauda jäätis ja üllatus Maritele – piletid Lotte uuele muusikalile “Lotte Unenäomaailmas” ja kutsus tüdrukut koos perega seda lustakat etendust vaatama. Marite oli väga õnnelik ja hakkas seepeale Lotte lauluviisi ümisema.

Tüdrukul energiat jagus, seega jäi päeva lõpetama Zelluloosi Batuudikeskus, kus Marite hüppas, ronis ja lasi liugu kuni jaksas. Hüppamise vahepeal külastati batuudikeskuse 5D-kino ja vaadati tempokat filmi rottide tagaajamisest “Rat Race”.

Nädal hiljem käis Marite Nordea Kontserdimajas vaatamas Lotte muusikali “Lotte Unenäomaailmas”. Peale etendust toimus lava taga rõõmus kohtumine koeratüdruk Lottega.  

Üks tõeliselt huvitav ja elamusterikas unistuste päev, mille käigus täitsime armsa Marite mitmed unistused ja soovid!

TAGASISIDE: 

"Marite unistuste päev oli tõesti huvitav. Sai proovida erinevaid tegevusi. Järgmisel hommikul Marite äratas mind põsemusiga ja hõikas, et emme hakkame saviga voolima. Ta vist lootis, et sama tempo läheb edasi ka järgmisel päeval.

Esmaspäeva hommikul enne kooli,  söögilaua ääres, vaatas ta isa telefonist tantsutunni videosid. Kohe hakkas kaasa tantsima nii et sööminegi ununes. Kohe teatas ka, et tahab sinna veel tantsima minna. Kui küsisin , mis talle meeldis, siis vastas, et batuudikeskuses mängida. Aga ma arvan, et tema rõõmustas kõikide tegevuste üle. Siiamaani küsib, kas saab veel kassipoegi sülle võtta.

No ja muidugi see köök ! Juba autos küsis, kus mu köök on. Nii, kui tuppa saime, pidi isa hakkama kohe kööki kokku panema. Nüüd ta muudkui sätib seal nõusid. Isegi enne kooliminekut on üht teist köögis toimetada.

Marite vaatas etendust väga hoolega. Kindlasti oli see talle omamoodi suur elamus, sest sellises kontserdimajas polnud ta varem käinud. Muidugi meeldis talle kohtuda Lottega, seda on ka piltidelt näha. 

Marite sai omale hulga huvitavaid kogemusi ja meie ka. Suured tänud nende elamuste eest ja nende kõigi organiseerimiste eest. Nüüd on Maritel tore vaadata videomeenutusi sellest päevast." Marite pere


VABATAHTLIKUD: Evelin Tatter, Inna Garmatjuk, Annika Jenkins