Minu unistuste päev

Keskaegsed olümpiamängud Rakvere linnuses

Ühel päikselisel päeval olid mitmed pered omavahel  mõõtu võtmas ja maha pidamas ühed vägevad olümpiamängud.

Idee korraldada Rakvere linnuses üks põnev, kaasahaarav ja sportlik perepäev sai alguse ühisest ajurünnakust ning inspiratsiooni suvistest olümpiamängudest. Rakvere linnus on omaette vaatamisväärsus huvitava ajaloo, keskaegse hõngu ja mitmekülgsete võimalustega. Miks mitte ühendada need kaks omavahel, et peredel oleks ühel vahval päeval koostegemise rõõmu, pisikest võistluspinget ning võimalus veeta kvaliteetselt koos aega.

Kohe kui pered linnusesse saabuma hakkasid said kõik olümpialased selga keskaegsed spordikostüümid, mis meenutasid küll pigem kartulikotti. Iga võistkonna ülesandeks jäi välja mõelda meeskonnanimi, mis iseloomustas neid kõige paremini. Järgnevalt pidid kõik võistlejad kõvasti kõrvu kinni hoidma, sest kahuripauguga kuulutati olümpiamängud avatuks.

Arlekiini ja Malviina eestvedamisel rivistasid meeskonnad end linnuse staadionile ülesse ning võimsa marsimuusika saatel alustati avafileed. Kõige vahvam selle juures oli see, et paljud linnuse külastajad arvasid, et tegemist on linnuse tavapärase programmiga ning elasid meile kaasa lisades veelgi elevaid emotsioone. Tõesti tekkis tunne nagu sammuks suurel olümpiastaadionil. :)

Päevajuht Kersti selgitas peredele võistlusreegleid, andis kaasa viimased julgutussõnad ning edastas parimad soovid ja tervitused olümpiavõitjalt Eerika Salumäelt, neljapaadi meeskonnalt ning Laine Randjärvelt.

Oligi aeg peredel mõõtu võtta viiel võistlusalal: hoota kaugushüpe, kuulitõuge, vibulaskmine, kepijooks kostüümivahetusega ning kuuli täpsusvise. Iga spordiala pakkus omaette põnevust ning pered võtsid võistlemist täie tõsidusega. Loomulikult sai kogu selle möllu vältel meil palju nalja, sest kõige tähtsam oli siiski päeva nautida. Linnuse haned elasid ka võistlejatele häälekalt kaasa, mis oli omaette tore vaatepilt. :)

Viievõistluse lõppedes tehti meile linnuses huvitav ekskursioon: tutvustati linnuse ajalugu, näidati mõõkade kollektsiooni ning püssirohukeldrit. Samuti demonstreeriti,kuidas valmistada püssirohtu ning mis juhtub, kui see põlema panna. Julgemad said käia ära ka piinakambris.

Kuna päev oli üsna intensiinve, siis pikapeale läksid ka kõhud tühjaks. Linnuse avarasse saali oli kaetud kaks pikka lauda meie jaoks. Kõhud täis, sai iga osaleja päris sule ja tindiga kirjutada endale isikliku rüütlitunnistuse ning iga laps sai endale päeva jooksul vermida linnuse sümboliga mündi.

Aga ega sellega meie  päev veel ei lõppenud. Ees oli päeva tähtsaim sündmus- auhinnatseremoonia. Kõik lapsed said kaela medalid ning esimesed kolm parimat meeskonda karikad, mis jäid seda toredat päeva meenutama. Ja nüüd võis asuda üheskoos maiustama, sest Pihlaka kondiiter oli spetsiaalselt selleks sündmuseks valmistanud meile hiiglasuure tordi, mis maitses õige hästi.

Positiivset tagasisidet tuli kuhjaga ning oli näha, et pered nautisid seda ühiselt veedetud päikselist ja sportlikku päeva.

VABATAHTLIKUD: Kristiina Gabor-Mägi, Lehti Haldna, Kersti Urbala, Aldo Suurväli, Annely Aer, Heidi Tülp, Ingaa Vanajuur, Katrina Salme, Silvia Rõigas, Olga Kuznetsova, Annika Rebane, Diana Vederik, Liina Haldna

Toetajad