Minu unistuste päev

Karli unistuste päev

Väike Karl sai oma unistuste päeval sõita nii veoauto kui ka ralliautoga ning kohtus Karl-Erik Taukariga! Milline päev!

Esimene kohtumine Karliga leidis aset novembri lõpus. Karl oli alguses veidi pelglik ja puges isa selja taha peitu, kuid juba varsti tuli naeratus suule ning küsimustele tema unistuse kohta ka vastused. Juba esimesel korral saime teada, et Karli unistuseks on saada autojuhiks. Lisaks on ta suur Karl-Erik Taukari, keedumunade ja legode fänn!

22. jaanuaril kell 14:30 sõitis uhke valge limusiin Karli koduukse ette. “Nad on kohal!” hõikas poiss, kui uksele koputasime. Karl oli ema sõnul juba ammu valmis ja meid ootamas. Kõik koos suundusime Tartu poole. Karli ja tema pere jaoks oli kogu päev üllatuseks!

Esimeseks kohaks, mida külastasime, oli Volvo Trucks Estonia Tartu esindus, mis oli Karli ja tema perekonna tulekuks pidulikult valmis – punane vaip ukse ees, siseruumid kaunistatud õhupallidega. Volvo Trucks Estonia esinduse tegevjuht Veiko ja Tartu töökoja juhataja Jaak võtsid Karli pere soojalt vastu. Neile tehti töökojas ekskursioon, mille käigus näidati, miks ja kuidas autosid parandatakse. Karl võis isegi suurtesse veoautodesse sisse ronida. Pärast ekskursiooni viidi Karl uhiuue Volvo veoautoga sõitma – väike Karl oli esimene, kes autot proovida sai! Peale sõitu ootas esinduses sees pidulikult kaetud laud, millel ilutses uhke tort ja Volvo Trucks Estonia esinduse kingitus Karlile.

Väljudes Volvo esindusest ootas Karli ja tema peret järgmine üllatus. Maja ees oli uhke ralliauto ja tänavasõidu ralliauto ning nende omanik Eesti meister autorallis Siim Plangi. Pere kasutusse anti tänavasõiduauto ning suund võeti Ilmatsalu järve jäärajale.

Teel Ilmatsalu jäärajale nägime seismas ühte bussi, millel ohutuled vilkusid ja inimesed ümber bussi askeldasid. Peatsime autod ja läksime vaatama, mis juhtunud on. Kui väike Karl autost välja sai, jooksis tema juurde Karl-Erik Taukar, kes teatas, et nende bändibuss on katki läinud. Kuna Karl oli just Volvo esinduses autode remontimist õppinud, lootsid Karl-Erik Taukar ja tema bänd just väikese Karli abile. Koos isaga vaatas Karl auto üle ja nagu imeväel see käivituski!

Kui buss oli jälle töökorras, suundusime edasi Ilmatsalu jäärajale, kaasas veel ka Karl-Erik Taukar koos bändiga. Siim viis oma ralliautoga kõik soovijad järve peale sõitma. Karl tegi päris mitu ringi ja ta ei kartnud üldse! Ka suurem Karl ei jäänud pisikesele poisile alla. Rallisõidud tehtud, jätsime Karl-Erik Taukari ja tema bändiga hüvasti ning suundusime tagasi Tartusse. 

Oma päeva lõpetasime kosutava kõhutäiega pannkoogikohvikus Crepp. Kuna Karl oli siin varem oma vanematega käinud, teadis ta kohe, et marja mix on see kõige-kõige parem. Andsime pidulikult Karlile üle kingitused, milleks olid loomulikult puldiauto ja lego.

Karli ja tema pere viis taaskord koju limusiin. Hoolimata sellest, et uni tikkus juba autos peale, lubas väike poiss, et esimese asjana teeb ta kodus kõik oma kingitused lahti. Enne, kui Karl tuppa läks, saime poisilt suure kallistuse. Karl tõdes, et see päev oli parim ja talle ikka väga-väga meeldis.


TAGASISIDE:

"Minu Unistuste Päev oli Karlile ja ta perele väga meeldejääv ja muljeterohke üritus. Vaatamata Karli tagasihoidlikkusele ja vähesele jutusoonele olid tabatud Karli soovid nii ürituse kui kingituste näol. Kuigi Karl oma emotsioone ürituse päeval välja ei näidanud, siis koju jõudes, vaadates õhupalle ja avades kingitusi, väljendas ta ühe lausega väga selgelt oma tundeid selle päeva kohta – „Lõpuks ometi nägin Taukari ära ja ralliauto oli äge“.

Üritus sujus väga hästi. Limusiini ja Volvo veokiga sõit ning ralliautodega jääl kihutamine oli kõigile meile esmakordne kogemus. Volvo Trucks esinduse poolt oli väga meeldiv vastuvõtt – hoone ja veokite tutvustus avardas silmaringi just Karli vanematel.

Karl-Erik Taukar oli Karli silmis sellel päeval „see kõige-kõige“. Päeva lõpetamiseks ei ole midagi paremat kui kohviku Crepp pannkoogid." Karli ema Triin


VABATAHTLIKUD: Jaana Unt ja Laura Zirel