Minu unistuste päev

Kamila unistuste päev

Armas neiu Kamila unistas kohtumisest mustkunstnikuga ning muffinite küpsetamisest.

Kamila on tubli ja armas 10-aastane tüdruk, kellel olid väga vahvad unistused, mis viidi täide Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Tema unistuste päeva tegi ebaharilikuks fakt, et selle peakorraldajaks oli vabatahtlik Mari-Liis, kes elab Uus-Meremaal.

Neiu kõige suuremaks unistuseks oli näha mustkunstnikku, tüdruk unistab ka ise trikkide õppimisest. Vahva mustkunstnik Dmitri Zorin tuli suure rõõmuga Kamilat tema unistuste päeval Haapsalusse üllatama.

Kamila on igati sooja südamega tüdruk- ta palus, et mustkunstniku etendusest saaksid ka teised sel ajal keskuses viibijad osa. Mitu päeva oli igal korrusel kuulutus seintel ja kui Dmitri kohale jõudis, oodati teda juba pikisilmi.

Etendus oli lõbus ning vahva, täis üllatusi ja maagiat. Lapsed said ise väga paljudest trikkidest osa võta. Ja just siis kui tundus, et etendus lõppeb... siis võttis Dmitri oma ägedast kaabust välja lumivalge küüliku, kes kohe kõikide südamed võitis. Pildistati küll koos mustkunstnikuga ja koos armsa küülikuga. Dmitri jagas autogramme ja rääkis oma põnevast tööst. Küll see oli alles huvitav ja isegi mõned trikid õpiti  koos selgeks!

Elevusega suundusime järgmisesse kohta, milleks oli Iloni Imedemaa. Imeline lastele mõeldud keskus Haapsalus. Juba uksest sisse astudes tervitas meid tsitaat: „Küll see ilm on imeline“. Tõepoolest see oli üks imeline paik. Meid võtsid vastu sõbralikud Maarja ja Tiina, kellega suundusime edasi muffineid küpsetama. See lõhn ja maitse, kui vaid seda oleks võimalik edasi anda sõnadega- imeline!

Meil oli kaasas ka äge kingitus Kamilale- muffinite valmistamise komplekt ja rõõmus ruuduline põll Kamila nimega, mis ka kohe ette pandi. Suur tänu Kaarin Embro Tikkimistöödele, kes nime nii kaunilt peale tikkis. Õigel kokal on ju ikka isiklik põll ees.

Muffineid jagus söömiseks ja kaasavõtmiseks ka järgmisesse kohta kuhu suundusime. Enne söödi ka üks maitsev supp ühiselt, sest ega ju tühja kõhuga keegi vastu pea.

Meie viimane vahva unistuste päeva tegevus toimus samuti Läänemaal, kuid seekord Noarootsi vallas. Paslepa külas on üks imevahva noor perekond, kelle juures elab päris palju erinevaid kuulsaid ja kummalisi loomi, alates mõnusast ninakarust ja lõpetades graatsiliste hobustega. Õnneks meid oli ette hoiatatud ja olime varunud kaasa sepikut, leiba ja porgandeid. Muidugi mitte endale söögiks vaid ikka selleks, et vahvaid loomi kostitada.

Tagasiteel vaatas Kamila veel korra tagasi Otsa talu poole ja ütles tasakesi - see oli vahva päev! :)

TAGASISIDE:
„Unistuste päev möödus väga hästi ja meeldis väga. Iloni imedemaa oli suurepärane ja lõbus. Mustkunstnik tegi lahedaid trikke. Muffinid olid nii head, et kõik kes proovisid küsisid retsepti. Edasi läksime loomade juurde ja seal oli väga huvitav. Otsatalus tulid meile vastu väga sõbralikud ja toredad inimesed. Neil oli palju koduloomi, sealhulgas pardid, linnud, kanad, küülikud, hobused, paabulinnud, ninakaru. Võtsime kaasa toitu ja toitsime neid kätest. 

Kokkuvõttes oli kõik suurepärane ja vastu tulid head ja soojad inimesed.“ -Svetlana ja Kamila

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Altmann, Kersti Urbala, Marleen Arus, Marika Prik