Minu unistuste päev

Gabriela unistuste päev

Gabriela unistuste päev möödus huvitavas tele- ja multifilmimaailmas.

Gabriela põnev unistuste päev algas Eesti Joonisfilmis, kus avanes tüdrukul võimalus sukelduda maagilisse multifilmimaailma. Hetkel valmib stuudios Lotte uus täispikk joonisfilm „Lotte ja kadunud lohed“ ning tüdrukul oli imeline võimalus piiluda selle filmi valmimise telgitagustesse.

Kogu seltskond sai Janno Põldma eestvedamisel, Heiki Ernitsa ja Eesti Joonisfilmi tiimi abiga osa põhjalikust ja huvitavast ekskursioonist- kuidas nad Lotte multifilmi teevad, mida tehnika võimaldab ja mida tuleb teha käsitsi. Saime kuulda ja näha, millised seiklused koeratüdrukut seekord ees ootavad. Gabrielast õhkas uudishimu, rõõmu ja vaimustust, kogu protsess oli väga huvitav ja Lotte uus multifilm nii põnev. Tüdruk sai ka ise proovida joonistada nii nagu animaatorid seda igapäevaselt teevad. Oli tõeliselt lahe kogemus, sest ühe täispika multifilmi loomine on väga pikk protsess.

Pärast rännakut multifilmimaailmas, pidasime pausi ja nautisime imemaitsvat lõunasööki õdusas bistroos Kukeke ning muljetasime juba möödunud kogemustest.

Kõhud täis söödud, suundusime edasi Kanal 2 stuudiosse. Gabriela küll teadis ette, et tal on võimalus televiisorisse saada, kuid mis tegevused veel ees ootavad jätsime üllatuseks. Kanal 2 turudusjuht Pille-Mai tervitas meid rõõmsalt ja ekskursioon telemajas võiski alata. Tüdrukule tutvustati stuudiot, näidati kust telepilt meie televiisorisse jõuab ja kuidas valmib Suvereporter. Sama päeva suvereporteri saates tegi neiu ka oma teledebüüdi. Tüdruk juhatas Kanal 2 rõdult Suvereporteri stuudios sisse ilmateate, mis ka samal päeval Suvereporteri sünnipäeval eetrisse läks. See oli tõsiselt lahe kogemus, Gabriela oli enne salvestust natuke ärevuses, kuid samas rõõmus ja õnnelik selle vahva kogemuse üle. Ilmateate sissejuhatamine läks tüdrukul väga ladusalt, nagu oleks ta seda juba aastaid teinud. Lisaks sai Gabriela käes hoida Kanal2 mikrofoni ja panna ennast ka reporteri rolli.

Kanal2-s ootas ees ka üllatus ja ühtlasi täitus tüdruku kolmas unistus- võimalus proovida, kuidas loetakse peale multifilmile ja näha kuidas professionaalid seda igapäevaselt teevad. Tüdruk luges soravalt peale multifilmi Eskimotüdruk Arktikaseikluste 4. Hooaja pealkirjad. Pealelugemine sujus tal mängleva kergusega ja ta nautis kogu protsessi. Meeleolukat Kanal 2 külastust jäid tüdrukule meenutama kingitused Kanal2-lt: Kaks Kanget pusle ja maitsvad šokolaadid. Muidugi ka enda loetud Suvereporteri uudisklipp ja multifilmid.

Oli imeline päev joonisfilmi- ja telemaailmas, mis jääb alatiseks meelde!

TAGASISIDE:

“Unistuste päev oli parim päev minu elus. Eneselegi ootamata meeldis mulle telekas olemisest rohkem teksti lugemine multikale. Päev oli täis emotsioone, mõtteid, tundeid. Alguses olin veidi pinges, kuid lõpuks... See osutus parimaks päevaks mu elus. 100 korda parem kui oleksin osanud oodata. Kõik on meie elus põhjusega ja ma ei saa ilmselt kunagi teada... See jääb igaveseks mu saatusesse. Suurimad tänud” -Gabriela

VABATAHTLIK: Evelin Tatter