Minu unistuste päev

Arturi unistuste päev

Arturi unistuste päeval sai mängida nii trumme koos Juss Haasmaga kui ka külastada Ämari Lennubaasi.

Arturi unistuste päeva eelsoojenduseks oli helikopterilend Summuka helikopteriga Vanamõisa Kevadlaadal. See oli suur elamus, tänu millele poiss armus lendamisse. Lisaks tutvustas kopteri piloot talle lahkesti lennumasinat ja rääkis huvitavatest faktidest.

Arturi päikseline unistuste päev algas Kullo Huvikeskuses. Poiss juba praegu õpib kitarri, kuid tema teiseks suureks sooviks oli õppida ka trumme. Oma unistuste päeval avaneski tal võimalus tutvust teha päris ehtsate trummidega. See tund oli väga eriline, kuna tundi viis läbi poisi lemmiknäitleja ja suur eeskuju Juss Haasma isiklikult.

Musikaalne Artur haaras kõike lennult ning koostöö Arturi ja Jussi vahel sujus kohe algusest peale ladusalt ning 1,5 tundi lendas kui linnutiivul. Trummimängu proovisid ka teised pereliikmed. Poiss sai samuti näha ka Jussi isiklikku trummikomplekti ning tunni lõpetuseks tegi Artur ise Jussile üllatuse ja esitas talle toreda kitarripala.

Meie päev jätkus lennukalt ja kiirelt. Kullost väljudes märkas poiss koheselt oma lemmik autot - Chevrolet Camarot, mis muutis ta tagasihoidlikult elevaks. Võtsimegi suuna Ämari Lennubaasi - Artur koos isaga ägedas mustas Chevrolet Camaro’s. Hiljem tutvustas autojuht uhket masinat poisile iga külje pealt - Artur sai istuda juhi kohale, uurida, vajutada ja katsuda erinevaid nuppe ning lüliteid.

Ämari Lennubaasis suundusime otse Briti hävitajatega tutvuma ning nende meeskonnaliige rääkis meile rohkem hävituslennukitest.Peale mida anti kõigile kõrva kõrvatropid ning meile avanes harukordne võimalus näha „raudlindude“ õhkutõusu ja manöövreid taevalaotuses.

Seejärel oli pisikene lõunapaus ning kui kõhud täis siis jätkus meie ekskursioon. Käisime veel vaatamas helikoptereid, reaktriivlennukeid ja suuri päästeautosid. Kogenud giidide saatel sai Artur erinevaid lennumasinaid oma silmaga lähedalt kaeda ning reaktiivlennukisse ja helikopterisse sisse istuda ja nende kohta veelgi rohkem teada.

Lennuka ja meeldejääva ekskursiooni järel suundusime tagasi Tallinnasse, et see elamusterohke päev kokku võtta ja üle anda kingitus. Artur sai kirjastuselt Varrak kingituseks kõik Harry Potteri sarja seitse raamatut, mis on ta suured lemmikud.

Oli elamusterikas ja lennukas unistuste päev, mille jooksul täitusid Arturi paljud unistused!

VABATAHTLIKUD: Evelin Tatter, Reelika Piller.