Minu unistuste päev

Artjomi unistuste päev

Artjom unistas kihutamisest suurte ATV'dega.

Artjom on julge ja rõõmsameelne Ida-Virumaal elav tubli poiss. Kodus kasvab poisiga ka  temast 12 minutit vanem kaksikõde Jelizaveta. Nagu kaksikud ikka, teevad lapsed kõiki vahvaid asju koos. Nii oli ka loomulikult unistuste päeval!

Kui me Mäetagusele jõudsime siis Marek Peet ootas meid juba koos mitme ATV’ga. Artjom sai koheselt esimesena valida, millisega tema sõita soovib. Asume ühiselt rännakule:  Marek ja Kersti, Artjom ja isa, Liza ja ema ja meie vapper fotograaf Jaanika Merirand, kes ületas kõik oma hirmud ja tegi meiega selle seikluse algusest lõpuni kaasa.

Peale nõupidamist ja õpetussõnade jagamist alustasime sügiseses maastikus oma matka. Enne varustasime muidugi ennast kinnaste ja pleedidega. Nii igaks juhuks...

Alguses oli maastik täitsa sile: natuke kruusateed, natuke põldu ja ohhooo siis tuli esimene suur veega täidetud kraav. Marek tuhises sealt kogenud sõitjana läbi ja siis vaatasime, kas meie seikluses osalejad teevad sedasama. Ja kõik saidki hakkama! :)

Jätkus veel mõnda aega metsatee ja kruusatee, kuni aeg oli keerata metsa sisse. No oli see alles seiklus! Metsaveoautod olid maastiku pahupidi pööranud ja sellest olenemata saime me seal ukerdamisega suurepäraselt hakkama.

Vahepeal tegime peatused, et kontrollida, kas väiksemate matkasellidega on kõik hästi ja siis jätkasime oma teekonda- ikka endiselt kruusatee, metsatee, mets, pori, rööpad.. Artjomi põsed olid kiivri all punased ja alati kui tagasi vaatasime tõstis väike unistaja pöidlad püsti. Väga vapralt tegi ta selle oma unistuste seikluse kaasa.

 Meie sihtpunktiks oli vana kaevandusmägi. Sinna jõudes saime aru, miks Marek tahtis meid just sinna tuua. Sügisene Mäetaguse oli sealt vaadates nagu peosaal. Pildistasime, vahetasime muljeid ja kontrollisime ega väikestel sellidel külm ei ole.

Tagasitee kulges samamoodi põnevalt. Kui alguses Marek sõitis ees, siis lõpupoole kihutasid isa ja Artjom juba mööda ja võtsid juhtimise üle. Küll oli vahva lagedal põllul kihutada. Ühel hetkel oli moment, kus kõik neli ATV’d kihutasid kõrvuti, kuna peale kahte tundi olime juba natukene kogenenumad siis julgesid kõik kihutada. Ka artjomi ema Marina ja meie fotograaf Jaanika püsisid väärikalt meeste kõrval! :)

Mäetagusele tagasi jõusime kaks tundi hiljem, porised ja näljased. Meid oodati Mäetaguse hotelli sööma. Küll oli naljakas minna nii ilusasse ja peenesse kohta porisena. Aga lahke pererahvas ei teinud sellest väljagi, nemad ootasid ikka meid naeratuse ja kuuma teega.

Vahva päeva lõpetas viie küünlaga tort. Hotelli toredad inimesed teadsid, et kaksikutel on mõne päeva pärast tähtis päev- viies sünnipäev! Kaksikud said kumbki toreda üllatuse, nimelt Mäetaguse hotell ootab neid ujuma.

Oli tõeline unistuste päev- täis seiklust ja julgust!

TAGASISIDE:

„Artjomi unistuste päev on siiamaani kõige põnevam päev, mis oli meie peres- ja meie oleme õnnelikud, et see oli Teiega ja tänu teie tööle.

See päev jääb meil meelde igavesti! Artjom rääkis, et tahaks ATV-ga sõita ja see unistus sai TÕEKS! Mina, isa, Artjom ja Liza oleme rõõmsad, et saime selle seikluse kõik koos teha. Külmatunne kadus koheselt ära, kui sõitsime läbi soo, võsa ja metsarööbaste. Oli väga väga vahva!!!

Meile meeldis väga ka lõunasöök Mäetaguse Mõisas. Kõik oli Artjomi jaoks korraldatud ja arvestatud ka Lizaga. Mul ei jätku sõnu, et väljendada oma sooje emotsioone, mis on senini südames.

Meie pere on väga väga tänulik Teile Selle Unistuste Päeva eest!!

Soovime Teile tervist ja palju rõõmu, päikest ja tänulikke naeratusi!“-Artjomi pere

VABATAHTLIKUD: Kersti Urbala, Jaanika Merirand.