Minu unistuste päev

Andre unistuste päev

Andre on poiss, kes unistas trammi juhtimisest ja ponidega kohtumisest!

Vabatahtlikud kohtusid Andreaga ühel kenal oktoobrikuu päeval, et uurida, millest väike poiss unistab. Andre küll kohe väga jutukas polnud, kuid välja tuli siiski, et lapsele meeldiks väga juhtida uut trammi, mis Tallinnas liikleb. Veel meeldiks noormehele sõita mõne kiire autoga ja viimasena selgus, et Andre lemmik multifilm on My Little Pony ja seega meeldivad ponid talle väga-väga. Nüüd ei jäänudki enam muud üle kui tööle asuda ja unistused teoks teha!

Unistuste päeval kohtusime kõik keskpäeval Vana-Lõuna trammidepoos, et viia pisike Andre trammiga sõitma. Juba enne sõidu algust sai poiss  meie vahva päevajuhi Ivo käest trammide raamatu. Küll see meeldis lapsele väga. Ühtäkki sõitis tramm „Eliise“ ette, et kutsuda trammijuht Andre peale ja minna edasi juba sõidule läbi Kadrioru. Andre läks kohe juhi kõrvale ning sai algusest peale kõiki nuppe ise vajutada. Kui olime jõudnud Kadriorgu sai Andre lausa ise juhi toolis istuda. Küll oli vinge! Laps ainult ohkas: „Mina tahan küll trammijuhiks saada!“.

Peale sõitu saime ka uurida, kus trammid öösiti puhkavad ning kuskohas neid parandatakse. Ekskursioon tehtud, tänasime Ivo ning meie uus sõiduvahend Tesla juba paistis.

Tesla juht Martin ootas meid kenasti depoos ning aitas lapse viisakalt autosse. Tegime ühe eriti ägeda kiirendusega ringi läbi kesklinna Tondi Maneeži, kus ootasid päevakangelast ponid ning hobused. Küll oli vinge autosõit, ka elektriauto kohta said kõik küsimused vastatud tänu super tublile juhile.

Olimegi jõudnud maneeži, kus meid kenasti Merike Viilupi poolt vastu võeti. Enne sisse minemist sai Andre kingiks aga täiesti omanimelise ratsutamise kiivi, kus olid lausa ponipildid peal. Laps oli nii õnnelik oma kingituse üle. Sisse minnes selgus, et Tondil on hobuseid palju. Andre nägi kuidas tehakse hobustega trenni, kuidas neid toidetakse ning õppis tundma maneeži kodukorda. Seejärel läksime poni juurde nimega Matu, keda Andre sai kõigepealt paitada ja kammida ning seejärel sai laps ise temaga ka ratsutada. Nii- nii tore oli seda vaadata, sest poisil tuli hobuse seljas istumine imeliselt välja!

Tesla tuli Andrele uesti järele, et viia kogu seltskond edasi lõunasöögile, kõhud olid juba väga tühjad. Suundusime seekord sööma Mustamäe Keskuse Mack Bar-B-Que’sse. Seal võeti Andre vastu kui kuningas. Särasilmne ettekandja oli meiega ääretult tore ning võttis kõigilt kenasti tellimused. Andsime poisile üle ka Tomson Toy poolt kokku pandud kingikoti. Oh, mis vahvaid autosid ja motikaid sealt kotist välja tuli! Andrel läksid silmad koheselt särama ja naeratus kõrvuni. Kingitused üle vaadatud, tuligi lauda juba tellitud toit. Sõime, muljetasime, tegime veel mõned pildid ja oligi aeg koduteele asuda. Tesla viis Andre ja emme-issi tagasi depoosse, kust siis laps sai alustada koduteed, sest mänguasjadega tahaks ju juba mängima hakata!

TAGASISIDE: „Teete suurt asja ja toote laste pisut halli argipäeva natuke rohkem sära ning valgust. Marleen ja Kristina, saite hästi hakkama! Andrele ning ka meile oli see tõesti unistuste päev. Andre räägib sellest tänagi ja kindlasti veel pikalt edasi. Ilmselt sai Andre ka uue hobi: ratsutamine. Päev oli tõesti tore! Suur-suur aitäh teile!“ – Andre pere

VABATAHTLIKUD: Marleen Arus, Kristina Bushell, Kristiina Gabor-Mägi.