Minu unistuste päev

Alexi unistuste päev

Alex sai oma unistuste päeval nii autodega sõita kui ka ajateenistuse ja kaitseväega tutvuda.

Alexi unistuste päev algas üllatusega, kui vabatahtlikud tervitasid poissi suure kimbu õhupallidega, et põneva päevaga peale hakata. Ühes võeti ka  Alexi sõber koos tema ema ja vennaga ning alustati oma teekonda Võru suunas.

Esimeseks peatuseks oli Kuperjanovi jalavägi, kus võttis kogu vahva seltskonna vastu väga sümpaatne reamees Kull ning kohe, kui kõik olid kätte saanud oma külalistekaardid territooriumile pääsemiseks, võis põnev ekskursioon alata.

Nagu sõjaväes ikka kohane, nii loeti ka meile reeglid ette - murul ei tohi kõndida, hoiame kokku, korraga räägib vaid üks inimene ning küsimuste esitamiseks tuleb käsi tõsta. See aitas kogu meie meeskonda distsiplineerida.

Kokkuvõtteks saime põhjaliku ülevaate ajateenistusest ning kaitseväest, nägime sõdurpoisi varustust ja lisaks tutvustati meile erinevaid relvi ja põnevaid sõidukeid. Samuti viidi meid vahvale sõidule soomukiga ning Alex sai endaga kaasa 24-tunnise söögipaki. Aeg möödus kõigi jaoks märkamatult ja juba oligi aeg edasi liikuda.

Järgmiseks võtsime suuna Antsla poole. Oh seda rõõmu kõigi silmades kui jõudsime Liikluslinna. Nii poisid kui ka Alexi väike õde said valida omale meelepäraseid sõidukeid ning sõita nii palju kui soovisid.

Kuna ilm oli ilus ja päike säras eredalt taevas, siis pidasime maha ka ühe toreda pikniku. Kohvik Ylicool oli meile valmistanud maitsvad võileivad ja koogid, mis kõigil lausa keele alla viisid.

Käes oligi kuulutada päev lõpetatuks ning Alexile veel mõned kingitused üle anda. Rakvere Aqua Hotel&Spa rõõmustas kogu peret 2-päevase paketiga, kus nad saavad kohapeal ööbida ning lustida veekeskuses nii palju kui jaksavad. Samuti sai Alex suure Lego-komplekti omanikuks, mille lähemal uurimisel ta teatas rõõmsalt, et esemeid mida kokku tuleb panna oli lausa 14!

Päikseline ning põnev päev, mis täitis Alexi unistused lõppes õhtul kella kuue ajal. 

TAGASISIDE:

"Suur-suur tänu ülivahva päeva korraldamise eest! See pakkus lisaks poistele ilmselt samapalju põnevust ka täiskasvanutele. Alexile meeldis kõige rohkem Liikluslinnas tsikliga ringi kimada ja kuigi ta Kuperjanovis pärisrelvi natuke kartis ja lasketiiru nendega laskma minna ei julgenud, tegi lõbusõit soomukiga kõik tasa :) Samas, hiljem kodus arutades oli Alexil siiski väga hea meel, et ta erinevaid vingeid ja võimsaid pärisrelvi näha ja uudistada sai. Ülimat rahulolu näitab juba seegi, et nüüd otsitakse ja vaadatakse õhtuti arvutist Kaitseväe õppuste videosid. Alexi arvates oli see tema tõeline unistuste päev!

Meil on siiani, millest kodus rääkida. Suured tänud veel kord :)" Alexi pere

VABATAHTLIKUD: Jaana Unt, Laura Zirel, Kerstin Tasa.