Minu unistuste päev

Tristani unistuste päev

Tristan on 10-aastane vapper poiss, kellel oli palju unistusi. Suuri ja ägedaid unistusi: laulda koos Jaan Tättega ning lennata helikopteriga koos Viimase Võmmiga.

Tristani esimeseks suureks üllatuseks tuli Jaan Tätte just temale koju külla. Koos lauldi ning söödi spetsiaalselt selleks päevaks tellitud torti. Jaaniga koos laulmine ei jätnud kuivaks ühtegi silma: Jaani madal tämber ja Tristani kõrge poisikesehääl kajasid nii kaunilt kokku.

Teist unistuste päeva pidime natukene kauem ootama, ikka ilusamate ilmade lootuses. Politsei- ja Piirivalveameti meeskond oli Tristanile ja ta perele ette valmistanud tõeliselt põneva unistuste päeva. Tallinna lennuväljal kohtuti PPA lennusalga kapteni Rain Jõeveer'iga. Tema oli see armas inimene, tänu kellele Tristani imeline päev teoks sai. Rain tegi perele ekskursiooni PPA lennusalga tööruumides ja sealt liiguti edasi kopteri juurde. Kuna tegemist oli päästekopteriga, siis enne lendu näitas pinnaltpäästja Martin Peiken päästevarustust ja rääkis enda tööst, kopteriga lendamisest rääkisid piloodid Tanel Liblik ja Indrek Märtin.

Tristan ja ta vennad olid väga põnevil, sest sel päeval oli neile peaaegu kõik lubatud. Nad said vaadata kopterit nii seest kui väljast, juhikabiini, päästevarustust jpm. Põnevus poiste silmades ja Tristani naeratus olid parim kinnitus, et päeva algus on olnud ilus. Ja siis me läksime lendama!!!!!! Päriselt. Tristani silmad olid nagu tõllarattad, kui uudistasime meie alla jäävaid imelisi vaateid Tallinnale. Lendasime üle Ülemiste, üle kesklinna, siis üle sadama ja Pirita, tegime seal tiiru ning siis alustasime tagasilendu.

Kui maandusime, ei olnud meie seiklused veel lõppenud. Meile näidati teisi koptereid, väikest lennukit ja tublid PPA inimesed vastasid särasilmselt kõigile poiste küsimustele, mida oli oi kui palju!

Pärast kolme hästi põnevat tundi said Tristan ja vennakesed ägedad kingitused, mille hulgas olid ka pilootide endi embleemid.

Ja kõige ägedamaks tegi päeva see, et meiega tuli kaasa Üllar Viimane Võmm Saaremäe, Tristani lemmikutest lemmikum näitleja!!!

Tristan ütles, et tema unistuste päev oli täpselt selline nagu ta oli unistanud. Tema väike süda põksus õnnest!

TAGASISIDE: "Armsad Minu unistuste päeva inimesed - suured, suured tänud olemas olemast!! Tristani unistuste päeva sai väga pikalt oodatud, kuid just seetõttu ehk sujus kõik lihtsalt imeliselt! Isegi ilm oli kaunis ja meiega sai liituda "viimane võmm" Üllar Saaremäe ning lendama minna kogu pere Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga meeskond oli ette valmistanud väga põneva ja põhjaliku programmi. Sügav kummardus ja meie siirad tänud neile! Tristani sõnad enne kopterilendu: "Ma olen nii õnnelik!" ja "Mu süda on rõõmu täis" ning pärast lendu: "See oli just nii, nagu ma unistasin!" ja "Mul on niiii tore päev!" On lihtsalt võrratu, et ühe väikese inimese (ja mis seal salata, ka tema vanemate ning vendade) silmade särama panemiseks nii palju inimesi oma aega panustavad! See oli üks imeline päev! Aitäh, Kersti, Marianne, Üllar, Rain ja meie vahva kopterimeeskond!!!"

VABATAHTLIKUD: Kersti Urbala, Mirjam Savioja, Mari Liis Altmann