Minu unistuste päev

Toiduelamus restoranis Neh

Selle toreda ürituse idee sai alguse Eesti tipprestoranide Alexander ja Neh peakoka Yves Le Lay lahkest soovist anda ka oma panus Minu Unistuste Päeva tegemistesse. Koos otsustasime korraldada lastele tõelise fine dining toiduelamuse ürituse, et lapsed saaksid proovida erinevaid põnevaid sööke.

Igale osalejale saatsime nimelise kutse Neh'i peakoka lauda, et nautida 5-käigulist gurmeeõhtusööki. 

Saabumisel juhatati lapsed otse köögi kõrval asuvasse peakoka lauda, kust saab jälgida, mis köögis põnevat toimub ning kuidas nende toit valmib. Neh'i peakokk Yves Le Lay ning abikokk Maido Maiste võtsid köögis juhtimise üle ja õhtu täis maitseelamusi võis alata. Kokku nägid lapsed köögis toimetamas viit kokka ja neile väga meeldis näha kui kiiresti ja aktiivselt köögis toimetatakse. „Nii põnev oli seal istuda ja vaadata kuidas nad tegelikult toitu teevad! Kokad on nii kiired," arvas Oskar.

Lapsi ootas 5-käiguline menüü, mille esimesed käigud maitsesid lastele üllatavalt hästi. Järgnevad käigud tekitasid juba rohkem erinevaid emotsioone ja arvamusi, mis tekitas palju nalja nii kokkadele kui ka lastele endile. Näiteks pakuti lastele tavaklientide ühte lemmikut, milleks on seenesupp. Väikeste toidukriitikute heakskiitu see kahjuks ei pälvinud.  "See oli meie jaoks närvesööv algus, aga õnneks maitses Annale ja Reilile kapsasupp, mis seenesupile järgnes," kommenteeris Yves. 

Kõik lapsed olid julged ning proovisid kõike toite, mida kokad serveerisid. "Tal on ikka veel jalad küljes," kilkasid Anna ja Reili, kui köögist saabus vutt. Sellele vaatamata oli vutt poiste seas väga menukas. 

Nagu ka arvata võis, oli laste lemmikuks magustoit. Kuna Yves mäletas oma lapsepõlvest, kui väga ta alati magustoitu ootas, valmistas ta igale lapsele lausa viis erinevat magustoitu: pirnijäätis, mustsõstrajäätis, vahustatud õunakreem, küpsised ja vaarikašokolaad. Nii parimaks magustoiduks kui ka õhtu parimaks käiguks valisid lapsed ühehäälselt pirnijäätise. "Minu Oskar tavaliselt ei söö magustoitu, aga täna ta sõi kõik magustoidud viimseni ära," ütles rõõmuga Oskari ema. Tegelikult sõi Oskar ainult 4 magustoitu viiest, kuna ühe loovutas ta oma uuele sõbrale Mikule:) 

Õhtu lõppedes sai iga laps kingituseks teemakohalise lauamängu nimega „Reis ümber söögilaua“, mille üle oli neil väga hea meel ja mida nad lubasid kohe koju mängima minna. 
 
TAGASISIDE:
"Tere! Soovime Mikuga Teid tänada eilse erilise õhtusöögi eest. Mikk oli väga elevil! Aitäh ka põneva lauamängu eest – Mikk ei tahtnud õhtul kuidagi mängimist lõpetada. Olete nii tublid ja toredad!!! Päikest Teile!" Miku ema

VABATAHTLIKUD:  Maarja Vanags, Kirke Torpan, Mari Liis Altmann, Anu Elmi

Toetajad