Minu unistuste päev

Taivo unistuste päev

Päev, mis ületas ootusi!

Pika ja elava arutelu käigus, mis oli täis jalgpalli, Riskikullerit, loomi, arvuteid ja arvutimänge, väsis Taivo ära ja leppisime kokku, et anname talle veel pisut aega mõtlemiseks. Teisel vestlusel jäid vabatahtlikele uuesti ja uuesti kõrvu märksõnad Riskikuller, Audi A8, Käsna-Kalle ja loomad. Nende märksõnade põhjal pandi kokku unistuste päeva plaan ning välja kukkus midagi väga erilist.

Aprilli päiksepaistelisel hommikul suundusid vabatahtlikud Mari-Liis ja Mari Audi esindusse, et seal kohtuda selle päeva auto ja äärmiselt soliidse ülikonnas autojuhiga, kelle nimeks oli Indrek Rõõm (mis sobis ikka eriti vahvalt meie päeva: rõõm, mis rõõm). Loomulikult oli autoks Taivo unistuste auto Audi A8. Edasi suunduti Haapsalu poole, et peale võtta Taivo.

Taivo kooli ette jõudes oli elevus suur nii meil kui ka meid ümbritsevatel lastel. Akendele kogunenud koolikaaslased olid elevil ja ootusärevuses, et kellele nüüd järgi tullakse. Leidsime Taivo tema toast ja õue tulles läks pisikesel mehikesel nägu särama, kui ta mõistis, et selle autoga on just temale järgi tuldud. Tegime pilti, autojuht Indrek ulatas Audi poolt üle kotitäie kingitusi ning Taivo istus autosse nagu tähtis ärimees. Autojuht avas talle ju ukse:) Julgustasime Taivot ka erinevaid nuppe näppima ja istet kohandama, mille peale ta vastas, et kõik on hästi ja teab juba kõiki nuppe:)

Tallinnasse jõudes suunduti otse Tallinna Loomaaeda, kus Taivot ootas piknikukorv ja üliarmas giid Inari Leiman. Oh, kui põnev meil seal oli – paitasime pisikesi mao beebisid, rääksime juttu šimpansitega ja hindasime nende tehtud kunstiteoseid ning ajasime taga armadillosid. Taivol tekkis äratundmine ühe krabiga: Käsna-Kalle multikas olevat sama tegelane. Nägime veel elevante, tiigrit ja kõikvõimalikke kahepaikseid, kes Taivole enim huvi pakkusid. Teel troopikamajja möödusime jääkarudest, kes korraldasid meile tõelise show. Lõpetuseks hoidsime käes veel päris suurt madu ning otseloomulikult tegime paar grupipilti. Ja muidugi ei lahkunud Taivo ka loomaaiast tühjade kätega. Ta sai endale päris ehtsa krokodilli muna, mille ta lubas jätta kooli, et ka teised lapsed seda imetleda saaks. Vot selline suure südamega poiss!

Päeva lõpetuseks suunduti Rucolasse keha kinnitama. Seal ootas Taivot Käsna-Kalle õhupall, super teenindus ja armas tervituskiri. Söömaaeg oli nagu tõeline Itaalia famiilia õhtusöök. Elav vestlus, pizzad ja pastad ja muidugi suussulavad küpsetised. Taivo teatas söömise ajal, et kunagi sõidab ta oma A8-ga Itaaliasse ning suureks saades kavatseb ka restorani avada. 

See päev oli ütlemata soe, vahva, tore, särav, rõõmus ja kõik-kõik muud head sõnad. Kuidas teisiti saakski minna, kui meid ümbritsevad ainult uskumatult suurepärased inimesed. Aitäh!

Taivo perele oli kingituse kokku pannud ka Forum Cinemas, kes ootab kogu pere põnevaid filme vaatama!

Teel Haapsalu poole märkasid vabatahtlikud, et poiss naerab omaette tagaistmel.

Küsisime temalt: “Mis nii naljakas on?”

Taivo vastas: “Tänane päev.”

Uurisime edasi: “Mis siin nii naljakat on?”

“Ma poleks uskunud, et see nii hea tuleb!” vastas ta ning vajus naeratus näol mõttesse.


VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Altmann ja Mari Suursalu, Käthlyn Mikk