Minu unistuste päev

Raamat on SÕBER!

Raamat on Sõber töötoa eesmärk oli lastele rääkida, kuidas raamatud saavad aidata haiglas pikki päevi ja õhtuid huvitavamaks muuta. 

Kui päevad haiglaseinte vahel on pikad ja ravi kurnav, saab raamat olla samuti lapsele sõbraks. Minu Unistuste Päeva hea koostööpartner Kuma kinkis Narva haigla lastele palju värviraamatuid ja mõistatuste raamatuid, et leevendada suurt igatsust tavalise ja terve elu vastu.

Meie armsate vabatahtlikega koos viis töötuba läbi Toila raamatukogu pikaaegne juhataja Lea Rand, kellel oli lastele kingituseks kaasa võetud palju vahvaid muinasjuturaamatuid. Lea rääkis lastele koos sõber Sipsikuga raamatutest, koos lastega kuulati kaasa võetud raamatust loomahääli ja mõistatati, kes on häälte omanikud. Lapsed kuulasid suure huviga ning väike Aleksandra sai lausa ise loomahääli raamatust valida. Loomahääled on ju nii põnevad! Kas Teie teadsite, kuidas häälitseb näiteks alligaator või pingviin?! :)

Lastele meeldis, kuidas Sipsik koos Leaga  rääkis. Sipsik oli Lea käes ja lapsed said teda katsuda ja mõnikord jäi lastele selline tunne, et Sipsik oskab päriselt rääkida:)

Muidugi meeldib lastele kinke saada ning kingiks saadud toredad raamatud tõid ka kõige nukramatesse silmadesse sära tagasi! 

Meie tore koostööpartner firmast Pireti Leib tegi selleks toredaks ürituseks väga ägeda tordi, millelel olid tuntud multfilmi Maša ja karu  tegelased.  Tort oli raamatukujuline ja lapsed arvasid, et see ongi üks suur ja vahva muinasjuturaamat, mille me rõõmsalt koos ära sööme.

VABATAHTLIK: Kersti Urbala, Kristiina Gabor-Mägi