Minu unistuste päev

Richardi unistuste päev

Richard on 6-aastane naerulohkude ja säravate silmadega armas poiss, kelle kõige suurem unistus oli hoida süles suurt sisalikku. Lisaks armastab Richard koos õega Getter Jaani laule laulda.

Richardi Maailma Parim Päev

Päev pärast Mardipäeva veeres Richardi kodu ette suur uhke limusiin. Juba ainuüksi limusiin pani Richardi silmad särama, aga kui ta nägi, et sellega saabus tema juurde Getter Jaani! Richardi suu oli naerul ja silmades helkis rõõm! Ilmselgelt nautis ta seda hetke, kui Getter talle ütles, et täna on just tema Kõige Tähtsam Väike Poiss Maailmas!

Getter andis Richardile ja ta õele kingiks Kuma poolt tehtud lahedad T- särgid. Richardi särgil oli kiri "Täna on minu unistuste päev!" ja õe särgil "Täna on minu kalli väikese venna unistuste päev!"

Kuna Richard on kuldse südamega väike poiss, siis otsustasime, et ta saab oma toredat päeva sõpradega jagada. Särasilmsed sõbrad Hanna ja Aron juba ootasid Richardi juures maailma toredaimat päeva.

Istusime limusiini, et Getter tagasi koju viia. Autos saime koos laulda ning rääkisime maailma ilusamaks.

Meie teekond kulges mõnusas limusiinis edasi Märjamaa poole Papagoi Keskusesse, kus perenaine Katariina juba ootas meid ja suur sisalik ootas Richardit! Kui Richard sisalikuga kohtus, siis väike poiss kõigepealt vaatas. Pikalt. Sisalik vaatas ka. Ja siis võttis Richard ta endale käte peale ja siis nad vaatasid üksteist. Sisalik tundis kohe ära, et ta kohtus väga toreda poisiga. Sõbrad vaatasid üksteist ja siis pani sisalik silmad kinni. Perenaine Katariina ütles, et see tähendab tema keeles seda, et tal on väga hea olla:)

Keskuse kõige ägedam Papagoi Mac sai kohe aru, et on teistmoodi päev - Unistuste Päev. Richardi käe peal tundis ta ennast igatahes väga mõnusalt ja koduselt. Katariina ütles, et varem ei ole papagoi Mac mitte kellegi käe peale läinud, aga täna tundis ta ära, et just Richardi käsivars on õige koht väikeseks pausiks:)

Nii me jagasime ennast seal sisaliku ja papagoide ja joonistamise ja pirukate söömise vahel, kuulasime lugusid papagoidest ning rahustasime papagoi Robbiet, kes oli pisut solvunud, et talle nii palju tähelepanu ei pööratud, kui tema arvas seda väärivat :)

Kallistades ja lubadusega tagasi tulla, istusime taas limusiini ja alustasime teekonda kodu poole. Lapsed ütlesid nii toredasti, et autos on veel Getteri lõhna tunda: selline tunne nagu ta oleks kogu aeg meiega kaasas.

Ja olimegi tagasi Richardi kodu juures.Kallistasime, panime käed käte peale ja saatsime unistused taevasse.

Maailma parimas päevas oli kõike parasjagu - emotsioone, naeru, nalja, muusikat, üllatusi, kingitusi, tiivasahinat ning suur äratundmine sisaliku ja Richardi vahel, millest sai alguse ilus sõprus.

OLI MAAILMA PARIM PÄEV!


TAGASISIDE:

"Päev enne Richardi Unistuste Päeva toimus Richardi lasteaias Mihklipäeva raames tore üritus. Kuna Richardi rühmas on poiss nimega Mihkel, siis ta arvas, et terve lasteaed tähistab just selle poisi päeva ning koju tulles küsis, et millal tema päev tuleb. Vastasin, et homme. See vastus rahuldas tema uudishimu. Järgmisel hommikul ärgates, ootasid teda ees kaks väga head sõpra ja nad hakkasid mängima... kuni saabus limusiin ja siis läks suureks kiljumiseks ja elevust ja rõõmu oli terve maja täis. See, et Getter meile tuppa astus, oli üllatus kogu perele :)

Sõit Papagoi Keskusesse oli muidugi elamus omaette. Papagoi Keskuses olev habeagaam aga võitis Richardi südame kohe kui nende pilgud kohtusid. Väga hea auraga koht ja suurepärane keskuse perenaine. Tagasi limusiini istudes, teatas Richard, et seal on ikka veel Getteri parfüümi tunda :) ja mälestus koos lauldud "Rannamajast". Ilmselgelt on Richardi muusikavalikut mõjutanud vanem õde ja see on väga vahva! Piknikukorvid olid liigagi täis, kuid kõik oli väga maitsev. Õhtul hilja vestlesime perega veelkord päeva muljetest ning suured kiidusõnad sai fotograaf Aivi ehk siis "nõid", temal olevat olnud väga huvitavad lood ja jutustamised lastele. Tänusõnad ka Karinale, kes lastele laheda "Haikala" laulu koos liigutustega õpetas ja muidugi Kerstile, keda on nii palju koguaeg ja igal pool, nii suure südamega inimene! Suurimad tänud kõige eest!
 
Ja veel... siis kui pere juba magas, märkasin väikest raamatut, mille Kersti meile päeva alguses oli kinkinud ja hakkasin seda vaikuses lehitsema. Nii ilusad ja targad mõtteterad, ütlused... kõik see, mida ma kuulda ihkan! Märkamatult oli raamatuke loetud. See oli nagu hingele pai :) Sellest saab minu öökapiraamat." Richardi ema

VABATAHTLIKUD: Kersti Urbala, Carina Kukk, Karina Toome ja Aivi Tugedam (fotograaf)
 

Toetajad

  • Getter Jaani
  • Toivo Kaljo
  • Papagoi Keskus
  • Selver
  • Kuma