Minu unistuste päev

Lisanna unistuste päev

Lisanna külastas oma unistuste päeval Helsingi Tropicario't!

Lisannale meeldivad aktiivsed, adrenaliinirohked tegevused, maod, gooti-teemaline kunst ning maalimine.

Lisanna lemmikud on anakondad, keda on võimalik näha Helsingis asuvas põnevas Tropicario troopikamajas, mis on üks Põhjamaade suurimaid ning laialdasemaid troopikamaju madude, sisalike ning kalade ja kõigi muu eksootilisega. Tropicarios on lausa mitu liiki erinevaid anakondasid.

Päiksepaistelisel laupäeval sõitis Lisanna koos venna ja sõbraga Eckerölinega Helsingisse. Tee peale panime kaasa magusad banaanikreemised cupcake'id Heidi Parki pagariärist, millele oli peale kirjutatud Minu Unistuste Päev. Sõit läks väga sujuvalt. Lisannal oli ka aknaga kajut, kus ta sai vajadusel puhata. Eckerö buffee kostitas unistuste päevalisi hea ja paremaga. Valik oli väga suur: nii külm kui soe laud ning desserdid olid väga maitsvad. Buffee oli kenasti juba jõulukaunistustega ehitud ning söögidki olid jõuluhõngulised. 

Helsingis külastati esmalt Kamppi keskuses asuvat gooti poodi Morticia, kus Lisanna valis endale välja ägeda gooti-stiilis meene. Sealt suunduti otse edasi päeva põhisündmuse juurde- Tropicariosse. Tropicarios asub üle 70 erineva terraariumi ning mõned maod on esindatud AINULT Tropicarios, st neid ei ole mitte kuskil mujal maailma troopikamajades. Lisanna uudistas ringi ning nägi ära nii kollase kui rohelise anakonda, samuti musta ja rohelise mamba, kes on üks kõige mürgisemaid madusid maailmas. Samuti oli Tropicarios varaane, püütoneid ning krokodille. Samuti rääkis giid, et Tropicarios jäetakse madude jt. elukeskkond võimalikult metsikuks, niiet kõik maod ja teised elukad pole inimestega harjunud ning on väga ohtlikud. Kui seltskond oli Tropicarioga põhjalikult tutvunud ning pea kõigist asukatest pilte teinud ning kõiki asukaid uudistanud, tehti väike puhke- ja kohvipaus. Helsingi kesklinnas, mis oli ilusti juba jõulutulede säras, oli seltskonnal ka tunnike vaba aega, pärast mida sätiti end tagasi sadama ja kodu poole.

See oli Lisanna esimene kord Eestist välismaale sõita ning ta kommenteeris, et Helsingis oli väga ilus.


VABATAHTLIKUD:  Anete Vedder, Marianne Bruhn