Minu unistuste päev

Teraapiakoerad Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikus

Kogu aasta vältel käisid TÜK Lastekliiniku pediaatria ning neoroloogia osakonna patsiente rõõmustamas teraapiakoerad Ellie ja Mona!

Iga külastus oli uut moodi huvitav ja põnev. Koos said selgeks õpitud ja ära proovitud kõik järgmine:

  • Tutvumine. Omanikud tutvustasid oma koeri ning nende tõuomadusi.
  • Peitus. Mitmel korral mõngiti ülipopulaarset peitusemängu, kus laste ülesandeks oli pallid ära peita ning koerad pidid need üles otsima.
  • Trikid. Lapsed õppisid, kuidas koeri trikke tegema panna. Eeskujulikud koerad näitasid ette kõik trikid, mida nad oskavad.
  • Mõistatamine. Lapsed pidid lahendama erinevaid koertega seotud mõistatusi. Kaasas oli ka tore puidust puzzle "Koer".
  • Luuletamine. Koertest inspireeritud luuletuste kirjutamine.
  • "Korvpall". Lapsed said visata koertele maiuseid ja koerad pidid need suuga kinni püüdma.
  • Vaba suhtlemine. Lapsed suhtlevad koertega ja silitavad neid.


TAGASISIDE:

Lille Laas (terapeut, tiim Ellie)
"Minu arvates olid külastused Elliega igati positiivsed. Kui vahest olid üldpediaatria ja neuroloogia osakonna lapsed liialt noored või raskete diagnooosidega, et raske oli nende silmadest/emotsioonidest/käitumisest midagi välja lugeda, siis Ellie tõi sära silma nii osakondade personalile kui ka lapsevanematele. Samuti tervitasid kõik alati ka koridori peal Elliet sõbralikult ning uurisid, kuidas meil läheb. Kuigi lapsed vahetusid, siis personal ootas iga teisipäev, kuna me tuleme. Ning eriti suurt rõõmu tõi Ellie nendele lastele, kes olid haiglas mitmendat korda ning nägid selle tõttu ka Elliet mitmendat korda. Ellie oli teisipäeva pärastlõunane põhjus miks palatitest välja tulla ning sotsialiseeruda teiste lastega (mängides lauamänge, avanesid nii mõnedki lapsed, kes esialgu tundusid väga vaiksed ja endassetõmbunud - külastuse lõpuks lisaks naeratusele paitasid ka rohkem Elliet). Samuti oli Ellie hea võimalus näha mõnel väiksemal lapsel üldse koera esimest korda nii lähedalt ning koos lapsevanemaga saime lapsele koera tutvustada ja rääkida sellest, kuidas tuleb koeraga käituda. Ning alati oli tore see, et iga kord jäi kasvõi üks lapsevanem täpsemalt uurima Ellie kohta ja tekkis arutelu koerte maailmast ning saime tutvustada teraapiakoerte eripärasid (miks Ellie on teraapiakoer, kuidas selleks saab jne)." 

Gianna Leiten (tiim Ellie)

"Iganädalased haiglakülastused olid omavahel üsna erinevad: vahel oli lapsi vähe, vahel palju. Mõnikord olid kõik väga väikesed ja tegelesid ainult koera paitamisega, teinekord oli suuremaid, kes hea meelega ka koerateemalistes tegevustes/mängudes osalesid. Oli neid, kes soostusid ainult eemalt koera vaatama ja ka neid, kelle käitumise eest koera kaitsma pidi.

Mulle endale jäid kõige rohkem südamesse need lapsed, kellel endal kodus koer oli. Sellest, kuidas nemad Elliega tegelesid ja temaga suhtlesid, oli selgelt näha, kuidas koera nägemine natukenegi nende igatsust oma koera järgi leevendas. Koeraomanikuna saan täpselt aru, kui raske säärane eemalolek on."VABATAHTLIKUD: Gianna Leiten (Punane koer MTÜ) ja Maria Soonberg (Punane Koer MTÜ)

Toetajad