Minu unistuste päev

Johanna unistuste päev - kohtumine presidendiga

Johanna suurimaks sooviks oli kohtuda Eesti Vabariigi presidendiga!

Kohtusime Johannaga juulikuus. Ilm oli suvine ning tore. Juba kaugelt oli näha, et tegemist oli armsa ja toreda lapsega. Unistustest rääkides tulid jutuks mitmed mõtteid, mida võiks teostada, kuid üllatuslikult oli Johanna suurimaks unistuseks kohtuda Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvesega. Võiks arvata, et 8-aastane tüdruk unistab millestki muust, kuid ei. Ja tema soov sai meile seaduseks:)

Kirjavahetus ja suhtlus Vabariigi Pesidendi Kantseleiga oli pikk, kuid septembris saime positiivse vastuse: president on nõus Johannaga kohtuma oktoobri lõpus! Olime kõik väga rõõmsad ja jäime ootama!

Oktoobri alguses saime teate, et president ootab meid 14.10.2015. Sel kolmapäeval algas päev varakult, sest juba kell 11 oli aeg kokku lepitud Tradehouse'is, kus Johannale tehti kaunis soeng ja meik. Tradehouse'is olid kõik meie vastu väga toredad ja sõbralikud. Kui viimased viimistlused olid tehtud, läksime Tradehouse'i lattu, kus Johannal lubati endale välja valida ÜKSKÕIK mida ta endale kingituseks soovib! See oli väga tore! Kuna ladu oli suur, oli valikut muidugi raske teha, kuid mõne aja möödudes oli Johanna kingikott pungil ning palju toredaid väiksemaid ja suuremaid kingitusi täis. Täname Tradehouse'i kogu abi ja toetuse eest!

Edasi liikusime Kalamajas asuvasse Ristiku kohvikusse, et enne presidendi juurde minekut kõhud täis süüa.

Kadriorgu jõudes jalutasime veidi lähiümbruses ning siis suundusime Vabariigi Presidendi Kantselei poole. Kõik tundus nii ametlik, nagu arvata ju võiks. Meid võeti ukse peal kenasti vastu ning juhatati üles teisele korrusele. Ka teised majas töötavad inimesed tulid meid uudistama. Mõne aja pärast tuligi president ja Johanna sammus talle julgel sammul vastu ning surus kätt. Kingiks sai Johanna armsa Aino Perviku raamatu “Presidendi lood” koos CD-plaadiga. Tegime kõik koos ka pilti ning seejärel tutvustas president Johannale oma tööruume. Samuti uuris president Johannalt veidi tema kohta ning paljastasime Johanna unistuste päeva teise osa ehk Hiina-teemalise päeva korraldamise. Pärast presidendi lahkumist tehti meile maja peal ekskursioon ning tutvustati erinevaid ruume. See kõik oli väga tore ja hariv! Johanna ja ta vanemad jäid väga rahule:)

Päeva lõpetuseks suundusime armsasse Katarienthali kohvikusse kooki sööma ja muljetama. Säravate silmade ja laia naeratusega räägiti üksteisevõidu oma tähelepanekutest ja emotsioonidest!


VABATAHTLIKUD: Marielle Mugra, Kristiina Koppel

Toetajad