Minu unistuste päev

Heleriini unistuste päev

Noore neiu suurimaks südamesooviks oli reis Pariisi!

Pariis - unistuste täitumise linn!

Näha maailmalinna Pariisi, istuda tänavakohvikus ja juua kakaod, jalutada kuulsal avenüül ja külastada Eiffeli torni. 

Selle unistuse täitumiseni jõudsime alles pool aastat hiljem, pärast vähemalt kolme kilomeetri pikkust meilivestlust ja kümneid tunde telefoni otsas. Abiks väga palju toredaid inimesi, kes silmade särades panustasid selle unistuste reisi õnnestumisesse! 

1. peatükk - Ettevalmistustest

Esimene suur väljakutse oli leida koostööpartner, kes oleks valmis pere Pariisi lennutama. Heleriini lugu läks hinge Estraveli toredale tiimile ning omalt poolt toetati unistuse täitumist kahe edasi-tagasi lennupiletiga Pariisi.

Paar nädalat enne reisi aitas Estravel meil vormistada ka reisikindlustuse, et saaksime kindla tundega reisile sõita.

Selleks, et reis sujuks ladusalt sai koostatud põhjalik reisikava, mis kooskõlastati ka perega. Samuti küsisime nõu oma kontaktisikult Pariisis, Anne-Francoise´lt, kes aitas meil ilma järjekorrata Eiffeli torni pääseda. 

Ettevalmistused tehtud ning edasine jäi juba vabatahtlike Kersti, Mari-Liisi ja Timo hooleks.

2. peatükk - Kõige peale on mõeldud!

24. mai hommikul kohtusid vabatahtlikud Heleriini ning tema vanematega Tallinna Lennujaamas. Juba reisi algus oli unistuste päeva vääriline: lennujaama jõudes suunduti otse VIP-tsooni, kus Heleriini ootas suurepärane teenindus, rahulik miljöö ,massaažitoolid, kakao, multifilmid ja head emotsioonid. Olga ja Tenno VIP-tsooni meeskonnast andsid oma parima, et juba reisi algus oleks Heleriinile meeldejääv:) Aitäh!

3. peatükk - IMELINE lennureis

Enne veel kui Heleriin end mõnusalt sisse seadis, ootas teda järgmine üllatus! Salongi astus kapten ja palus Heleriinil tulla kokpiti õhkutõusu vaatama! Kui säravate silmadega Heleriin lõpuks oma kohale istus, oli meeskonnal kohe varuks järgmine üllatus. Kõigile reisijatele kõlas järgmine teade: "Lugupeetud reisijad, meiega koos reisib vahva tüdruk, kelle unistuseks on külastada Pariisi. Täna on tema unistuste päeva esimene päev!" Terve lennukitäis rahvast plaksutas ja naeratas! Emotsioonid, naeratused ja heatahtlikud pilgud saatsid Heleriini kogu lennureisi vältel.

Heleriin sai ka maandumisel istoda kokpitis ning nautida suurejoonelist maandumist ning vaadata, kuidas unistuste linn jõudis lähemale ja lähemale, kuni jõutigi kohale! Enne lennukist väljumist tehti meeskonnaga pilti ning neil oli Heleriinile valmis pandud armas kingitus.

4. peatükk - PARIIS!

Romantiline linn, millest tehakse filme, kirjutatakse laule ja täidetakse unistusi!

Lennujaamast liiguti otse pere majutuspaika Cité saarel, kuulsa Notre Dame kiriku külje all, mis oli ühtlasi esimeseks vaatamisväärsuseks. Kiriku juures ootas meid Sirje, meie esimese päva giid. Sirje on elanud Prantsusmaal 15 aastat  ja tutvustas kohti kuhu tavalise ekskursiooni käigus ei satu. Jaluti piki Seine jõe kallast ning suunduti Montmartre mäe poole. Õhustik oli maaliline ja kirev, kitsas mäkke viiv tee oli palistatud tänavakunstnikega, kes joonistasid vaheldumisi inimesi ja maalilisi vaateid.

Jalgu puhati väga koduses kohvikus peaaegu mäe tipus ning pärast kosutavat einet jalutati Sacre Coeuri kirikut vaatama. Imeline vaade kiriku eest Pariisile võttis kõik oma võimusesse, vaikselt nauditi vaadet ja kiigati tuttavaid siluette. Kirikus süüdati küünlad ja saadeti vaiksed palved teele koos meeletu tänutundega.

... ning tee viis läbi hämarduva Pariisi ööbimispaika. Esimene päev oli jõudnud õhtusse.

5. peatükk - JE T'AIME PARIS! 

Järgmisel hommikul kohtuti jumalikult kauni Notre Dame'i ees ja alustati päeva  kiriku uudistamisega. Pühalikus vaikuses jalutati läbi imekauni kiriku.

Tee viis edasi Louvre'i muuseumini, kus uudistati ühte hilisemat juurdeehitist - peasissepääsu muljetavaldavat klaaspüramiidi. Edasi jalutati Concorde'i väljakule, mis tähendab tõlkes üksmeelt/kooskõla. Imetleti kauneid purskkaevusid, mille kõrvale istuti jäätist nautima.

Järgmisena suunduti luksuslikku Tuileries kvartalisse, kus on kunagi asunud nii kuningad kui ka nende lossid.  Pika jalutuskäigu vahelduseks otsustati hüpata bussi. Alustati tuuriga, mis sõitis mööda kuulsatest hoonetest ja suundus siis kaunile ja kuninglikule Champs Élysées avenüüle ning Arc de Triomphe'ini. Busse vahetati kolm korda, et täiel määral osa saada sellest imelisest ja kaunist linnast. Heleriin ei ole väga jutukas, aga tema säravad silmad ja naeratus rääkisid rohkem kui sada sõna! Nii lõppes teine päev Pariisis...

6. peatükk - GRANDE FINALE!

Kolmanda päeva hommikul kohtuti Eiffeli torni jalamil. Alates 1889. aastast on see ehitis avaldanud muljet külastajatele üle maailma. Julge Heleriin käis koos isaga kõigil kolmel tasandil, millest viimane on 276 m kõrgusel maapinnast. Pildistati imelisi vaateid ja otsiti juba tuttavamaks saanud linna ilusate ehitiste siluette. Teisel korrusel rüüpasime 115 m kõrgusel mõnusad kohvid.

Tagasi alla ja päevaplaan nägi veel ette Pompidou keskusest mööda jalutamist. Perega oli liitunud ka sugulane Reelika, kes on samuti üle 10 aasta elanud Prantsusmaal. Pompidou keskus on nagu pahupidi pööratud maja: eskalaatorid, liftid, ventilatsiooni- ja veetorud ja isegi maja teraskontsruktsioonid asuvad väljaspool ehitist.

Viimase päeva lõppu oli jäetud vaba aega Pariisi nautimiseks. Pere valikuks oli jalutada kuulsal Champs Élysées avenüül.

Lennuk ootas ja Pariisiga pidi selleks korraks hüvasti jätma. Viimane kohv tänavakohvikus, viimane pilguheit armsaks saanud linnale. Saatma jäävad muljed, pildid, hetked, mälestused, lõhnad, maitsed ja inimesed- naeratavad, sõbralikud ja ülevoolavalt hea energiaga. Pariis võitis kõigi südamed!

7. peatükk - IMELISED MÄLESTUSED!

Pere tagasiside:

/.../ Reisil kogesime palju uusi ja huvitavaid seiklusi  ning  emotsioone ning  meie pere kogus  uut jõudu, et  liikuda  edasi täieliku tervenemise poole!

Oleme jätkuvalt  tänulikud  siirastele inimestele, kes vabatahtlikena aitavad lastel nende kõige raskemal ajal  rõõmud üles leida ja neile toredaid  elamusi pakkuda . Aitäh  kallid Kersti, Mari-Liis ja Timo!  Igal sammul tundsime teie hoolimist ja toetavat õlga. Suur tänu ka Minu  Unistuste Päevale, teie kordasaadetud imed  säravad õnnelike laste silmades! Päikest teile kõigile!"

Merci, Kersti Urbala, Kristiina Gabor-Mägi, Mari-Liis Altmann ja Timo Kaus!

Toetajad