Minu unistuste päev

Teraapiakoerad Hästi ja Fiona Tallinna Lastehaiglas

Tallinna Lastehaigla neuroloogiaosakond sai päris oma teraapiakoerad: õed Hästi ja Fiona!

Detsembris tähistasime koos Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu, laste ning haigla töötajatega koerte esimest külastust neuroloogia osakonda, korraldades suure avapeo! Koerad, heeliumiga õhupallid ja tort - mis saaks olla parem!

Leonbergeri tõugu õed Hästi ja Fiona on mõlemad nagu suured mõmmid ning loomulikult olid lapsed väga elevil. Kõik soovijad, st kõik lapsed, täiskasvanud ning arstid ja õed, said koerasid paitada ning kaisutada, jagada nendega oma muresid ja rõõme. 

Hästi ja Fiona hakkavad Tallinna Lastehaigla pisikestel patsientidel külas käima igal reedel, et koos lastega mängida, lugeda ning niisama kaisutada.

Tallinna lastehaigla neuroloogiaosakonna juhataja Valentin Sander, kes on ise ka koeraomanik, ei kõhelnud kaua, kas lubada koeri haigete laste juurde või mitte. "Vaadatake, tablettidega me püüame mõjutada haigust, aga kui me seda väga efektiivselt mõjutada ei saa, siis jääb alati midagi puudu ja see on just see heaolutunne ja õnnetunne, mida need lapsed vajavad, mida kõik inimesed vajavad, aga need lapsed vajavad seda eriliselt," rääkis ta.

Minu Unistuste Päev, koostöös Aitan Lapsi, toetab koerte esimest kaheksat külastust Tallinna Lastehaiglasse!

Vaata toredaid uudislõike:

VABATAHTLIK: Marianne Bruhn