Minu unistuste päev

Hobuteraapia Tartus

Koostöös Ameerika Kaubanduskojaga said kogu suve vältel kroonilise haiguse või puudega lapsed käia hobuteraapias. 
Kuna loomad ning eriti ratsutamine on laste soovide seas alati TOP 5 nimekirjas, otsustasime ka sel suvel pakkuda lastele võimaluse käia ratsutamas.

Meie hea koostööpartner Eesti Agrenska Fond AS, valis hobuteraapia tundideks välja 7 last. Nendest igaüks sai 6 individuaalset hobuteraapia tundi Tartus Ihaste tallis. Tunde viis läbi kogenud füsio- ja ratsutamisterapeut Tuuli Bürkland.

Suve lõpus korraldasime kõigile osalejatele ning peredele pikniku koos põneva hobuste etteastega. Kõik lapsed said kingituseks temaatilised raamatud.

Aitäh, Tuuli Bürkland ja Tiina Stelmach!

TAGASISIDE:
  • "Minu pojale väga meeldivad hobused. Hobune aitab muuta ta rahulikumaks. Rühile mõjub kõige paremini. Suvel, kui kooli ei ole, on see kasulik vaheldus."
  • "Minu tütar on muutunud väga enesekindlaks. Ta jagab kodus isegi kassile käsklusi. Eks ta hobuse peal on harjutanud. Magama jäämisega pole meil ka enam raskusi. Uni tuleb lihtsamalt, kui varem. Kindlasti on aidanud see kaasa liikumisele. Ta oskab hoida rohkem oma selga sirgu."
  •  "Oleme praeguseks käinud vaid ühe tunni. Lapsele väga meeldis. Hobused on tema lemmikud. Ta ei jõua enam uut korda ära oodata. Mul on selles osas väga hea tunne. Kindlasti see ka aitab."
  • "Väga meeldib. Mu seljal on parem." (suurem poiss)

VABATAHTLIKUD: Marianne Bruhn ja Marielle Mugra