Minu unistuste päev

Viimased uudised

Vabatahtlike rattaretk05 september 2020

Ühel soojal suveõhtul käisime Waypoint Tallinn juhendamisel koos Unistuste Päeva vabatahtlikega rattaretkel Murastes, et veeta üheskoos aktiivne õhtupoolik ja tunda rõõmu kambavaimust.

 

Meie teejuhiks oli suurepärase eestikeelse oskusega Ryan Jenkins, kes on Eesti juurtega Ameerikast pärit ajaloohuviline, skaudijuht ja turismi ettevõtja. “Pakume Waypoint Tallinnas elamusi, mille kaudu meie kaasretkelised saavad aktiivselt kogeda nii kultuuri, loodust kui ajalugu,” räägib Jenkins ja lisab “Meil oli suur au ja heameel, et saime oma toredale rattaretkele kaasata just Minu Unistuste Päeva meeskonna.”

Muraste küla asub Harju maakonnas, Harku vallas, mis on tüüpiline magala piirkond, kuid Waypoint Tallinn soovib oma retkedel näidata, et igal kohal on oma lood, uhkused ja saladused. Alustasime oma rattaretke küla sees, kus hüppasime mugavatele linnaratastele ja hakkasime sõitma.

Muraste vaateplatvorm ja Paeplats
Saime piirkonnast hea ülevaate Muraste vaateplatvormilt, kust suundusime asfaldi ja metsateid pidi edasi Muraste Paeplatsi poole. Paeplats on tegelikult vana paemurd, mis tänapäeval toimib nii külaplatsi kui diskgolfirajana.  

Ilmandu küla uusrikaste "arhidektuur"
Sealt edasi põrutasime läbi karjamaa ja Muraste muistsete põldude kuni Ilmandu külani, mis on omamoodi vabaõhumuuseum. Ilmandus saab vaadata väga ehtsana säilinud eksemplare vara taasiseseisvunud Eesti uusrikaste arhitektuurist. Eks igaüks otsustab ise, mis ta sellest arvab :) Põnev ikka vaadata, kuidas siis elati!

Tilgu sadam ja Muraste looduskaitseala
Maaliline tee pankrannikust alla Tilgu sadamani kulges mõnusalt tuulevuhinas allamäge ning juhtumisi kohtusime ka kohalike kaluritega, kes äsja merelt kalasaagiga saabusid. Sõitsime läbi Muraste looduskaitseala kuni Meriküla spordi ja õppekeskuseni. Sealne endine Piirivalve kool ootab uusi väljakutseid oma suures uhkuses.

Suurupi tuletorn

Mööda metsa ja mereäärt, suundusime edasi Suurupi alumise tuletorni juurde, kus pererahvas meid juba lahkelt ootas. Saime kuulda, milline oli elu majakavahtidel tsaariajast kuni Eesti ajani välja. Vallutasime uuesti pankranniku ja saime tuttavaks Muraste mõisa kurva saatusega. Tühjad kõhud andsid endast märku, et seljataga on 15km ja mitmetunnine rattamatk, kuid õnneks ootas meie kaetud laud ja mõnus õhtupoolik koos heade kaaslastega.

Waypoint Tallinn pakub juhendatud ekskursioone nii jalgrattaga kui jalgsi. Eesmärk on aktiivselt liikuda ja samal ajal saada juurde põnevaid teadmisi piirkonna kohta. Rattaretked toimuvad mitmes piirkonnas – Tallinna linnas, Põhja-Tallinnas, Viimsis, Keila-Joal, Laulasmaal ja Lohusalus ning Nõmmel.  

Suur tänu Waypoint Tallinn ja Suurupi Selts, Ryan ja Annika Jenkins aktiivse ning hästi veedetud õhtu eest!