Minu unistuste päev

Viimased uudised

Minu Unistuste Päev läheb üle “punasele stsenaariumile”16 november 2020

Heategevusfond Minu Unistuste Päev läheb tänasest, 16. novembrist, üle “punasele stsenaariumile”, et ennetada ja kaitsta riskigruppi kuuluvate raskelt ja krooniliselt haigete laste, nende perede, vabatahtlike ning koostööpartnerite tervist.

 

Koroonaviiruse levik Eestis on ulatuslik ning viimaste päevade nakatunute arv ja suhtarv on tõusuteel. Vabariigi Valitsus kehtestas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks uued piirangud, mis kehtivad esmaspäevast, 16. novembrist. Minu Unistuste Päeva juhtkond ning tiimijuhid otsustasid ühise arutelu tulemusena minna fondis üle punasele stsenaariumile.

See on vajalik selleks, et ennetada ja kaitsta lapse, pere, vabatahtlike ning koostööpartnerite tervist. Heategevusfondina, mille sihtrühmaks on riskigruppi kuuluvad raskelt ja krooniliselt haiged lapsed, oleks liiga riskantne jätkata unistuste sündmuste elluviimist. Punasele stsenaariumile üleminek aitab ennetada kõige hullemat ning annab meile tänaste teadmiste ja olemasoleva info põhjal südamerahu, et riskid on maandatud ning saame keskenduda antud olukorras uutele lahendustele.

Mida tähendab punane stsenaarium Minu Unistuste Päevas:

  • Tühistame ja lükkame edasi kõik füüsilised kohtumised HMUP lapse ja perega
  • Lükkame edasi kõik töösolevad unistuste päevad (hetkel 10 up-d)
  • Lükkame edasi kõik perepäevad
  • Lükkame edasi kõik haiglaüritused
  • Kolime suhtlusega veebi

Mida saame Minu Unistuste Päevas teha punase stsenaarium ajal:

  • Töösolevate unistuste päevade ettevalmistus ja suhtlus perega jätkub, kuid kasutame selleks telefoni, meili, veebikohtumisi ja muid digiajastu võimalusi
  • Töö ja suhtlus fondi sees jätkub. Keskendume töösolevatele suurtele projektidele, asume korraldama aasta suurimat perepäeva ning täiendame organisatsioonisiseseid protsesse. Plaanime teha regulaarseid veebikohtumisi nii fondisiseselt kui koostööpartneritega
  • Suhtlus tiimide sees jätkub. Meil on kolm tiimi Põhja-Eestis, üks Lõuna-Eestis ning üks Ida-Virumaal, kokku ligi 100 vabatahtlikuga. Omavaheline regulaarne suhtlus digikanalite kaudu jätkub

Punase stsenaariumi positiivne pool seisneb selles, et tagame maksimaalse riskide maandamise fondi poolt. Hoolime meie sihtrühma laste, nende perede, vabatahtlike ja koostööpartnerite tervisest, mis on meie fondi jaoks prioriteet nr 1.

Punases stsenaariumis oleme nii kaua kui olukord Eestis tervikuna läheb paremaks ning saame taas liikuda tagasi kollase stsenaariumi juurde, mis tähendab seda, et piiratud tingimustes saame hakata uuesti sündmusi korraldama.

Vaatame asja helgemat poolt, keskendume sellele, mida saame antud olukorras ära teha, oleme loomingulised ja teeme endale pika pai äärmiselt tegusa ning produktiivse suve ja sügise eest! Praeguseks hetkeks oleme piiratud tingimustes kaheksa kuuga ellu viinud tervelt 63 erinevat sündmust ning vaid 10 personaalset unistuste päeva lükkub edasi.