Minu unistuste päev

Viimased uudised

Meie nõukogu liige, doktor Maila Raidmäe19 märts 2020

Rohkem kui kunagi varem mõistame praegusel eriolukorra ajal meie meditsiinitöötajate väärtuslikkust. Eesti haiglad ja kiirabi, arstid ja õed pingutavad kõik inimeste elu ja tervise nimel. Meil on  suur au ja rõõm, et Minu Unistuste Päeva nõukoguga liitus Tallinna Lastehaigla arst ja kardioloog Maila Raidmäe, kes võttis teatepulga üle lasteonkoloog Kadri Saksalt.

 

Maila Raidmäe liitus meie nõukoguga Kadri Saksa soovitusel, kes pidi suure töökoormuse tõttu ameti üle andma ning arvas, et just Maila tema asemele hästi sobib. Doktor Raidmäe on südamearstina nomineerinud oma väikeseid patsiente mitu aastat Minu Unistuste Päeva programmi ning seega on meie fondi tegemised talle juba varasemast tuttavad.

Küsimusele: „Mida Sinu arvates personaalne unistuste päev tõsiselt haigele lapsele annab?“ vastas Maila: „Personaalne unistuste päev on väga oluline mitte ainult haigele lapsele, vaid tervele perele. Kroonilise haigusega on sageli rohkem muresid ja vähem rõõme kui tervete lastega peredel. Unistuste jaoks ei pruugi jätkuda aega, vaimujõudu ega rahalisi vahendeid. Aga unistused on igal lapsel ja vahel ei tea ka vanemad neist enne, kui Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud küsivad. Tundub, et siin fondis ei ole soovi, mille täitmine poleks võimalik. Isegi parema tahtmise juures ei saa vanemad korraldada kohtumisi tuntud muusikute ja sportlastega, viia laps lennujuhtimiskeskusesse või teha muid heas mõttes hulle asju. Need on eriliste inimeste korraldatud erilised päevad erilistele peredele. Laste ja vanemate siiras rõõm ja tänu jõuab ka arstini, mis teeb südame soojaks“

Maila Raidmäe on pärit perest, kus ei ole arste ning lapsena oli ta ise väga harva haige. Seega polegi justkui otsest põhjust miks valis ta arsti elukutse ja miks õppis just lastearstiks, aga Maila on veendunud, et otsus oli õige. Peale arstiteaduskonna lõpetamist töötas Raidmäe ambulatoorse lastearstina Harjumaal, hakkas kohe valvetes töötama Keila haiglas ja paari aasta pärast läkski sinna tööle. Tallinna Lastehaiglas alustas doktor Raidmäe erakorralisest osakonnast ja jätkas kardioloogina. Vahepeal oli kuus aastat pediaatria kliiniku juhataja ja nüüd jälle kardioloog. Administratiivne töö oli põnev ning andis palju kogemusi, kuid ka veendumuse, et Maila soovib olla eelkõige praktiseeriv arst.

Tere tulemast Maila Raidmäe, Minu Unistuste Päeva perekonda! Aitäh, et oled meiega!

Hetkel ootab 30 raskelt haiget last oma unistuste päeva, mille soovime teostada kui eriolukord on Eestis lõppenud. Aita meil aidata, tee annetus https://bit.ly/3a0frRL