Minu unistuste päev

2011. aasta kevadel asutasid sõbrannad Marianne Bruhn (DK) ja Helena Almqvist (SWE) Heategevusfondi Minu Unistuse Päev lisades mõlemad 1 euro pangakontole.

Helena ja Marianne olid märganud, et Eesti haiglates on puudu emotsionaalsest toest ning seega otustati olukorda muuta ning anda oma panus ühiskonda. Marianne ja Helena, olles inspireeritud Rootsi heategevusfondist MinStoraDag, võtsid ühendust fondi asutaja Claire Rosvalliga, et küsida nõusolekut sarnase organisatsiooni loomiseks Eestis. Sellest ajast saadik on Claire olnud hindamatu toe ja nõuannetega abiks Minu Unistuste Päeva arendamisel.

Fond asutati ametlikult 2011. a juulis ning juba sama aasta sügisel valiti välja esimene kandidaat individuaalsele Unistuste Päevale, otsiti vabatahtlikke ning loodi koostöösuhteid.

2011. aasta novembris sõlmisime koostööleppe Tartu Ülikooli Kliinikumiga ja 2012. aasta veebruaris Tallinna Lastehaiglaga.

Alates 01.01.2012 oleme kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja, mis tähendab, et meile tehtud annetusi võib maha arvata maksustatavast tulust.

Meie esimene unistuste üritus toimus 2012. aasta kevadel. Üritusest osavõtnud teismeline tütarlaps kirjutas meie külalisteraamatusse: "Suur aitäh Minu Unistuste Päevale! Vabatahtlikud olid väga sõbralikud ja panid ka kõige tagasihoidlikuma tüdruku end hästi tundma. See üritus tegi head nii kehale kui hingele". Sellest päevast alates teame, et oleme õigel teel.